Autorski blog Dariusza Kaliny na którym prezentowane są bardzo interesujące ciekawostki historyczne i nie tylko.

 

 

 

Autorska strona Romana Mirowskiego na której zaprezentowane zostały szkice ukazujące piękno architektury polskiej i nie tylko, niejednokrotnie nie istniejących już obiektów.

 

 

 

 

Zawsze przyda się trochę ruchu. Zapraszamy na korty tenisowe Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach razem z Krzysztofem Masłowieckim – instruktorem tenisa ziemnego.

 

 

 

 

Jak zwiedzanie zabytków to oczywiście przebywanie na świeżym powietrzu. Zachęcamy do odwiedzenia strony promującej aktywny wypoczynek na łonie natury. Agroturystyka rulez.

 

 

Oto przykład jaką zawartość powinna mieć strona internetowa poświęcona historii miejscowości i jej okolic. Takiej strony powinny pozazdrościć nie tylko małe miejscowości, ale i niejednokrotnie miasta. Serdecznie polecamy stronę poświęconą historii Bebelna w gminie Włoszczowa. Serwis z czasem się rozrósł i teraz nowi nazwę „Wędrówki przez stulecia. Bebelno i okolice”.

 

Strona Stowarzyszenia Szlak Braci Polskich które dokumentuje i upowszechnia dorobek Braci Polskich (Arian) – ruchu religijno-społecznego z okresu XVI-XVIII wieku.

 

 

 

Akta Stanu Cywilnego w formie zindeksowanej listy metryk. Projekt Polskiego Towarzystwa Genealogicznego. Archiwalia obejmujące XVIII, XIX i XX wiek do roku 1910. Możliwość wyszukiwania m.in po nazwisku. Księgi z parafii całej Polski oraz obecnej Ukrainy i Białorusi. Link kieruje do parafii z terenu woj. świętokrzyskiego.

Akta Stanu Cywilnego w formie skanów ksiąg metrykalnych. Projekt Polskiego Towarzystwa Genealogicznego. Archiwalia obejmujące XVIII, XIX i XX wiek do roku 1910. Księgi z parafii całej Polski oraz obecnej Ukrainy i Białorusi. Link kieruje do skanów metryk z parafii z terenu woj. świętokrzyskiego.

 

Bez komentarza

Skomentuj

Blue Captcha Image

*

JANOTA BZOWSKI JERZY (1906-1941)

Autor: Grzegorz Dąbrowski, Adam Malicki   Ziemia Włoszczowska ma wielu bohaterów o których pamięć warto podtrzymywać i upowszechniać wśród kolejnych […]

TEREK STANISŁAW – kowal z Kossowa

Stanisław Terek urodził się 20 kwietnia 1914 r. w Kossowie, a jego rodzicami byli Antoni (ur. 1876, zm. 1947) i […]

KORNECKI JAKUB – snycerz

Tekst prezentowany poniżej autorstwa J.L. Kaczkowskiego, został wydrukowany w publikacji pt. Pamiętnik Kielecki na rok zwyczajny 1874 pod red. ks. […]

CHMIELNIK – dawne miasto prywatne

Miasto położone jest na pograniczu Pogórza Szydłowskiego i Niecki Nidziańskiej nad rzeką Mruczą, u źródeł rzeki Schodniej (Wschodniej). Jego nazwa […]

Mirzec. Kapliczka św. Jana Nepomucena

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Wiatr Czasami można się zdziwić co jest pod warstwami farby. Przed … Po I jeszcze profil […]

Mokrsko Dolne. Renowacja baptysterium i chrzcielnicy Santi Gucciego

Zdjęcia: Grzegorz Wiatr Kościół w Mokrsku Dolnym z końca XIII w. pw Wniebowzięcia NMP. Przed i po renowacji. Jeszcze bez […]