Dzwonnica z Krynek, to wyrażając się bardziej precyzyjnie są właściwie dwie wieżowe dzwonnice flankujące bramę. Zbudowane są w konstrukcji słupowo-ryglowej, czyli jak dawniej mówiono: “w słup”, z drewna sosnowego, Obydwie o prostopadłościennych trzonach, szalowanych “w jodełkę”. Nakrywają je namiotowe, łamane dachy pobite gontem i zwieńczone krzyżami. Każda z wież ma u podstawy kwadrat o boku 3 metrów, a wysokość ich trzonów mierzona do okapu wynosi 6.30 metra.
Nad drzwiami, umieszczony jest napis: AN. DO. 1779. “Całość niezmiernie oryginalna, ujmująca i swojska; o ile wiemy, jedyny w swoim wyglądzie zabytek drzewny kościelny w Polsce” – podsumowuje ks. Bastrzykowski.
Ocena księdza Bastrzykowskiego, wybitnego znawcy i miłośnika drewnianej architektury sakralnej, odnosząca się do dzwonnicy z Krynek w żadnym razie nie jest przesadzona, a przez to sam kościół stoi jak gdyby nieco w jej cieniu. Ma jednak także swój urok jako dzieło architektury, a ponadto z racji daty powstania a także ze względu na swą funkcję i wolę tutejszych Parafian jest w tym zespole zdecydowanie dominantą.